Projekts

Sākums » Bišumuiža II » Projekts

 

Projekts

Bišumuiža - dzīvokļi ar pilnu apdari ēkās ar liftiem, kurām ir tikai četri stāvi un sakārtota teritorija. Jūs jutīsieties komfortablāk nekā daudzstāvu namos, bet iztērēsiet mazāk nekā par privātmāju! Turklāt Bišumuiža atrodas blakus transporta maģistrālēm, netālu no pilsētas centra - izdevīgā vietā. Skaisti un par pieņemamu cenu!

 

Teritorija

Ap jauno projektu BIŠUMUIŽA, kas atrodas Komētas ielā netālu no CSDD, izveidota mūsdienīga infrastruktūra - izglītības iestādes, biroju centri, tirdzniecības vietas, sabiedriskā transporta tīkls u. tml. Rīgas centrs ar automašīnu sasniedzams vien dažu minūšu laikā.

 

Vide

Jaunās četrstāvu mājas atrodas Rīgā, Komētas ielā, starp Ziepniekkalna, Šautuves un Bauskas ielām. Līdzena teritorija ar nelielu reljefa kritumu Dienvidu pusē. Apkārtnē izteikts kāpu reljefs ar priežu un bērzu audzi.

 

Ap 9 dzīvojamām ēkām veidojas atpūtas un bērnu spēļu laukumi. Ēkas no Komētas ielas atdalītas ar dekoratīvo krūmu stādījumiem.

Ūdensteces nogāzei veidots nostiprinājums, izmantojot ģeotekstilu un apaudzējot to ar zālienu un vietām ar sedzējaugiem. Apstādījumos ir Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotas augu sugas, kā arī lielizmēra stādi.

Virszemes autostāvvietās apstādījumu joslas ar vīteņaugu režģiem un laukumi ar koku grupām, kas papildina apstādījumus. Horizontālo virsmu iesegumiem izmantots zāliens un grants. Apstādījumi veidoti, lai aizsargātu teritoriju no caurvēja, bet saglabātu izsauļojuma prasības.

 

Vēsture

Gleznainā Bišumuiža kādreiz bija bagātu rīdzinieku vasaras mītne, vēlāk – arī rūpniecības rajons, pēc Pirmā pasaules kara – klusa Rīgas nomale. Bišumuiža kā apdzīvota vieta sāka veidoties 18.gadsimtā pie Bauskas ceļa netālu no nelielās Bišupītes ietekas Daugavā. Upītes ielokā 1773.gadā pacēlās kādas bagātas Rīgas namnieku dzimtas - Šilderu vasaras mītne, kas ieguva Bišumuižas (vācu val. Bienenhof) nosaukumu. Ap 1810.gadu Bišumuižā sāka saimniekot Rīgas tirgotāju Brandenburgu ģimene, kas uzcēla šeit vienu no pirmajām cukura fabrikām Rīgā.

Pirmo reizi pilsētas plānā Bišumuiža kā pilsētas daļa parādās 1828.gadā. Interesanati, ka Bišumuiža ir viens no retajiem vietvārdiem, kas Rīgā saglabājis “muižas” nosaukumu (20.gadsimta 30.gados daudzus Rīgas vēsturiskos nosaukumus, kuros ietilpa vārds “muiža”, nomainīja).

 

1884. gadā tika atklāta omnibusa satiksme no Bišumuižas uz Rīgas centru, omnibuss kursēja 5-9 reizes dienā un pastāvēja līdz pat 20. gadsimta sākumam, kad to nomainīja tramvajs. Zīmīgi, ka maksa par braucienu ar omnibusu bijusi 15 kapeikas.

Tramvaja satiksmi no pilsētas centra uz Bišumuižu atklāja tikai 1910.gadā. 19. gadsimtā Bišumuižas izaugsmi veicināja plaukstošā rūpniecība. 19.gadsimta beigās tur atradās 6 rūpnīcas – lenšu, krīta, papīra, ķīmisko vielu un sērkociņu rūpnīca. Interesanti, ka Bišumuižā dzīvojuši ormaņi un par nopelnīto naudu sacēluši visai gruntīgas mājas. Esot pat bijis kāds, kurš uzbūvējis sešstāvu “debesskrāpi”. Šeit joprojām ir ielas, kuras savus nosaukumus saglabājušas vismaz gadsimta garumā: Bauskas, Mazā Bauskas, Doles, Bukaišu un Gulbju. 

Vija Sondore

Vija Sondore

Nekustamo īpašumu aģente

Mobilais: +371 28311711
Tālrunis: +371 67079220
Tatjana Jefimova

Tatjana Jefimova

Sertificēts LANĪDA aģents

Mobilais: +371 28673723
Tālrunis: +371
Skype Me