+371 6736 5555

Vai daudzdzīvokļu ēku siltināšana palielina īpašuma vērtību?

  • Daudzdzīvokļu ēku siltināšana pieaugošo energoresursu izmaksu dēļ jau kādu laiku ir īpaši aktuāla, tādēļ plašsaziņas medijos šis jautājums nereti tiek iztirzāts detalizētāk. Galvenā atziņa, kas izskan mediju veidotajos sižetos, ir tāda, ka siltināšana ietaupa naudu. Šim apgalvojumam piekrīt arī “ARCO REAL ESTATE” valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits, kas uzskata, ka šajā kontekstā jārunā arī par citiem faktoriem, par kuriem siltināto ēku iedzīvotāji saskaras apkures sezonā un kurus diemžēl neapspriež plašsaziņas mediji.


Viens no jautājumiem, kas nozares ekspertiem tiek uzdots ēku siltināšanas sakarā, ir par īpašuma vērtības pieaugumu pēc daudzdzīvokļu ēkas fasādes siltināšanas. Atbildot jautājumu, “ARCO REAL ESTATE” vērtēšanas nodaļas vadītājs Māris Laukalējs norāda, ka par šo tematu nav vienprātības pat nekustamo īpašumu vērtētāju starpā. Lai gan ir skaidrs, ka dzīvokļu vērtība pēc ēkas siltināšanas paaugstinās, taču, no vērtēšanas viedokļa raugoties, ir gandrīz neiespējami noteikt konkrētu dzīvokļu vērtības pieaugumu pēc ēkas siltināšanas, tā kā dzīvokļi tiek pārdoti atsevišķi un katra dzīvokļa vērtību ietekmē vēl virkne citu atšķirīgu faktoru. Vērtības pieauguma tendences drīzāk var saskatīt dzīvokļu darījumu tirgū, uzskata Māris Laukalējs.

 

Tikmēr Aigars Šmits, analizējot situāciju no nekustamo īpašumu tirgus puses, kurā notiek darījumi un kurā var saskatīt atbilstošas tendences, atzīst: “Mūsu novērojumi liecina, ka ne vienmēr ieguldījums ēkas siltināšanā atspoguļojas īpašuma vērtības pieaugumā. Siltinot daudzdzīvokļu ēku, īpašuma vērtība pieaug tikai par 8-10 procentiem. Tas, protams, neizslēdz citus ar siltināšanu saistītus ieguvumus – komfortu, dzīves kvalitāti un ekonomiju.”

 

Neskatoties uz to, ka īpašuma vērtības pieaugums nav tik būtisks, kā gaidīts, energoresursu izmaksu ietaupījums ir jūtams. Tajā pašā laikā ir redzēti neskaitāmi gadījumi, kad siltinātu ēku dzīvokļos apkures sezonā sāk trūkt skābekļa, jo laicīgi nav nodrošināta ventilācija, kā rezultātā dzīvokļa iemītniekam nākas vērt vaļā logus un vēdināt telpas, tādā veidā izvēdinot arī siltumu. Tādēļ, plānojot ēku siltināšanu, vienlaicīgi jādomā arī par to, kā dzīvokļos novērst siltumnīcas efektu, paredzot atbilstošu ventilāciju, vērš uzmanību Aigars Šmits.

 

Sagatavoja:

 

Dainis Guks

Mārketinga un sabiedrisko
attiecību speciālists


07.11.2023.

Jaunākie piedāvājumi

Lasīt vairāk >
Izīrē dzīvokli
2 ist., 6 no 7 st., 55 m2
Rīga, Purvciems
600 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Pārdod dzīvokli
4 ist., 2 no 10 st., 97 m2
Rīga, Purvciems
175 000 EUR
Lasīt vairāk >
Izīrē dzīvokli
3 ist., 2 no 5 st., 96 m2
Rīga, Centrs
760 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Izīrē māju
3 ist., 2 st., 80 m2
Babītes novads, Liberi
700 EUR / mēn.
X

Nesen apskatītie objekti

&laqo; »
X

Pārdot vai iznomāt objektu