+371 6736 5555

Piejūras ciemos pieprasījums būtiski pārsniedz piedāvājumu

  • “ARCO REAL ESTATE” nekustamo īpašumu aģente Inga Freija, kas ikdienā strādā ar īpašumiem Jūrmalā un piejūras ciemos virzienā uz Kolku, atklāj jūras tuvumā esošā segmenta tirgus tendences un analizē aktivitāti.


Pieprasījums un piedāvājums

 

Pieprasījums pēc kvalitatīviem mājokļiem piejūras ciemos vienmēr ir bijis lielāks par piedāvājumu, turklāt, kā liecina Ingas pieredze, īpašumi šajā reģionā tiek pārdoti tikai tad, ja īpašnieks maina dzīvesvietu vai ir nonācis finansiālās grūtībās. Arī dzīves apstākļu maiņa, piemēram, vēlme šaurāku dzīvestelpu nomainīt pret plašāku, var kļūt par iemeslu īpašuma pārdošanai.

 

Ingas novērojumi liecina, ka šobrīd ir nobīdītas pieprasījuma robežas: ja pirms pāris gadiem cilvēki mājas labā tehniskā stāvoklī meklēja – tālākais – Lapmežciemā un Ragaciemā, tad tagad atbilstošu īpašumu variantus interesenti izskata arī Engurē, Mērsragā un pat Upesgrīvā.

 

Piejūras ciemus pircēji pārsvarā izvēlas diviem nolūkiem – pastāvīgai dzīvošanai un vasaras sezonas atpūtai. Ja pirms četriem gadiem dominēja atpūtnieku meklējumi, tad šobrīd līdzīgā daudzumā ir arī tie, kas pārdod savus īpašumus pilsētās un pārvācas uz ciemiem.

 

Vēl viena būtiska tendence, kas nav novērota citus gadus, ir tā, ka šīs vasaras beigās piedāvājums ir pieaudzis. Inga pieļauj, ka tas ir saistīts ar gaidāmo apkures sezonu un pieaugošajām komunālajām cenām.

 

Aktivitāte un cenas

 

Lai gan ierobežotā piedāvājuma dēļ aktivitāte piejūras ciemos ir neregulāra, darījumi tomēr notiek. “ARCO REAL ESTATE” nekustamo īpašumu aģente piebilst, ka aktivitāti būtiski ietekmē arī piedāvātā īpašuma cena, proti, par tirgus vērtībai atbilstošu cenu īpašumi tiek pārdoti ātri, bet nereti pārdevēji nosaka neadekvāti lielu cenu, kas bremzē tirgus dinamiku.

 

Analizējot piedāvājuma cenas, Inga novērojusi, ka līdzīgiem īpašumiem cena būs vienāda kā Ragaciemā, tā arī Engurē, līdz ar to var secināt, ka attālums līdz galvaspilsētai vairs nav noteicošais faktors cilvēka izvēlē, bet gan apkārtējā vide un pats nekustamais īpašums.

 

Interese un pircēji

 

Par piejūras ciemu īpašumiem interesi visbiežāk izrāda ģimenes vecumā ap 30 gadiem. Šīs ģimenes pēc interesējošās vietas rūpīgas izpētes apsver iespēju pārvākties un iekārtot dzīvi ārpus lielajām pilsētām. Kā vienu no būtiskākajiem argumentiem šādam lēmumam pircēji piemin jūras tuvumu un latviskāku vidi. Arī bērniem paredzētā infrastruktūra ir noteicošais faktors konkrēta īpašuma izvēlē, tas ir, pirmsskolu, stadionu un pulciņu esamība ciemā ir priekšnoteikums izvēlēties šajā aspektā attīstītu vietu, piemēram, Lapmežciemu vai Enguri.

 

“Ja runājam par tiem, kuru interese pārtop par reālu darījumu, jāsaka, ka tie ir pārtikuši cilvēki vecumā virs 40 gadiem. Šādus pircējus, kas piepilda savu sapni par dzīvi ārpus lielpilsētām, pārcelties motivē klusāka vide un iespēja darbu veikt attālināti. Ar katru gadu palielinās arī lietuviešu interese. Arī latviešu, kas pēc vairāku gadu prombūtnes atgriezušies dzimtenē, interese ar katru gadu pieaug,” secina Inga Freija.

 

Ciematu atšķirības

 

Ciemati savas specifikas dēļ ļoti atšķiras, tādēļ katram ir sava pircēju auditorija: tam, kuram nepieciešama smilšaina pludmale, tas izvēlēsies Ragaciemu, tam, kuram svarīgs Rīgas un Kauguru tuvums, izvēlēsies Bigauņciemu un Lapmežciemu, tam, kas grib etniskāku vidi, skolu un krodziņu, noteikti izvēlēsies Enguri un Upesgrīvu, savukārt, ja kāds meklē klusu nostūri ar iespēju dzīvot savrupu dzīvi, izvēlēsies Plieņciemu, uzskata “ARCO REAL ESTATE” pārstāve.

 

Konsultācijas par piejūras ciemu īpašumu iegādi un pārdošanu:

 

Inga Freija
Nekustamo īpašumu aģente

Mob.: +371 2544 4108
E-pasts: inga.freija@arcoreal.lv
www.arcoreal.lv/ingafreija

___

 

Sagatavoja:

Dainis Guks
Mārketinga un sabiedrisko
attiecību speciālists


16.08.2022.

Jaunākie piedāvājumi

Lasīt vairāk >
Pārdod dzīvokli
2 ist., 5 no 5 st., 46 m2
Rīga, Centrs
99 660 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod māju
4 ist., 2 st., 134 m2
Sējas novads, Ābelīte
64 000 EUR
Lasīt vairāk >
Izīrē dzīvokli
4 ist., 3 no 7 st., 142 m2
Rīga, Centrs
2 200 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Izīrē tirdzniecības telpas
2 st., 443 m2
Rīga, Vecrīga
5 000 EUR / mēn.
X

Nesen apskatītie objekti

&laqo; »
X

Pārdot vai iznomāt objektu