+371 6736 5555

A. Šmits: Nekustamo īpašumu tirgum vajag cilvēkus

  • Avots: LANĪDA, 25.05.2022. Pagājušās nedēļas nogalē banka "Citadele" un Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija rīkoja semināru – diskusiju "Nekustamā īpašuma tirgus tendences Latvijā".


Semināra laikā eksperti dalījās ar viedokļiem par aktuāliem tematiem nekustamo īpašumu tirgū, kopīgi cenšoties rast atbildes uz jautājumiem par nekustamo īpašumu cenām, iedzīvotāju pirktspēju, iespējamo likmju kāpumu un citiem nozarei svarīgiem jautājumiem.

 

Tēmas:

  • "Nekustamā īpašuma tirgus realitāte šodien", Aigars Šmits, Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA un "ARCO REAL ESTATE" valdes priekšsēdētājs;
  • "Aktualitātes ekonomikā un iespējamās tendences Latvijas nekustamo īpašumu tirgū", Mārtiņš Āboliņš, bankas "Citadele" ekonomists.

Savā prezentācijā Aigars Šmits semināra dalībniekus pārliecinoši izaicināja ar savu redzējumu par nākotnes prognozēm Latvijas demogrāfiskajā situācijā, kā arī saistību ar tās ietekmi uz jauno projektu tirgu: "Būsiet pamanījuši pēdējās publikācijas, kurās mēs runājam par tirgu, ekonomiku, algu pieaugumu, par ko tik mēs nerunajam, par būvmateriālu cenām, par jauniem piegādātāju tīkliem, par optimizēšanu, par pārorientēšanos, balstoties uz šī brīza ģeopolitisko situāciju, ko salīdzinoši viegli ir pateikt, bet grūti izdarīt. Manuprāt, tas viss, ko šobrīd pieminēju, ir absolūti izsviežams miskastē, ja nav paša galvenā – nekustamo īpašumu tirgum vajag cilvēkus!

 

Mēs ļoti optimistiski skatāmies uz jauno projektu tirgu, ļoti optimistiski skatāmies uz jauno mājokļu trūkumu, ka mums jābūvē klāt, visi ļoti grib pirkt jaunos mājokļus - tas tā ir!

 

Skatāmies 10-20 gadu perspektīvā! Gadā dzimst 12 000 bērnu, kas ir katastrofāli zems rādītājs, jo tajā brīdī, kad Jūsu padevīgais kalps izdomās doties pensijā, kas būs aptuveni pēc 20 gadiem, tad tie 12 000, kas gadā dzimst, tie būs tie, kas gadā veiks sociālās iemaksas, lai es kaut kā varētu "savilkt galus kopā" savās vecumdienās.

 

Šī ir absolūta realitāte, par ko jārunā katram un visur. Mēs dzīvojam šodien, un šodien ir labi, mēs varam izdzīvot, nav neizpārdotu projektu, nav ne bankrotu, ne maksātnespējas, viss izpērkas. Nezinu, uz kā tiek balstīts šis "mega" lielais pieprasījums, kad visi ļoti vēlas pirkt, jo šāda reģistra nav, kas parāda, cik stāv rindā."

 

A. Šmita prezentācija


25.05.2022.

Jaunākie piedāvājumi

Lasīt vairāk >
Izīrē biroju
9 st., 492 m2
Rīga, Āgenskalns
4 920 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Izīrē biroju
9 st., 302 m2
Rīga, Ziepniekkalns
3 020 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Izīrē biroju
9 st., 550 m2
Rīga, Ziepniekkalns
5 500 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Pārdod dzīvokli
3 ist., 2 no 5 st., 108 m2
Rīga, Centrs
258 240 EUR
X

Nesen apskatītie objekti

&laqo; »
X

Pārdot vai iznomāt objektu