A. Šmits: Nekustamo īpašumu tirgum vajag cilvēkus

  • Avots: LANĪDA, 25.05.2022. Pagājušās nedēļas nogalē banka "Citadele" un Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija rīkoja semināru – diskusiju "Nekustamā īpašuma tirgus tendences Latvijā".


Semināra laikā eksperti dalījās ar viedokļiem par aktuāliem tematiem nekustamo īpašumu tirgū, kopīgi cenšoties rast atbildes uz jautājumiem par nekustamo īpašumu cenām, iedzīvotāju pirktspēju, iespējamo likmju kāpumu un citiem nozarei svarīgiem jautājumiem.

 

Tēmas:

  • "Nekustamā īpašuma tirgus realitāte šodien", Aigars Šmits, Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA un "ARCO REAL ESTATE" valdes priekšsēdētājs;
  • "Aktualitātes ekonomikā un iespējamās tendences Latvijas nekustamo īpašumu tirgū", Mārtiņš Āboliņš, bankas "Citadele" ekonomists.

Savā prezentācijā Aigars Šmits semināra dalībniekus pārliecinoši izaicināja ar savu redzējumu par nākotnes prognozēm Latvijas demogrāfiskajā situācijā, kā arī saistību ar tās ietekmi uz jauno projektu tirgu: "Būsiet pamanījuši pēdējās publikācijas, kurās mēs runājam par tirgu, ekonomiku, algu pieaugumu, par ko tik mēs nerunajam, par būvmateriālu cenām, par jauniem piegādātāju tīkliem, par optimizēšanu, par pārorientēšanos, balstoties uz šī brīza ģeopolitisko situāciju, ko salīdzinoši viegli ir pateikt, bet grūti izdarīt. Manuprāt, tas viss, ko šobrīd pieminēju, ir absolūti izsviežams miskastē, ja nav paša galvenā – nekustamo īpašumu tirgum vajag cilvēkus!

 

Mēs ļoti optimistiski skatāmies uz jauno projektu tirgu, ļoti optimistiski skatāmies uz jauno mājokļu trūkumu, ka mums jābūvē klāt, visi ļoti grib pirkt jaunos mājokļus - tas tā ir!

 

Skatāmies 10-20 gadu perspektīvā! Gadā dzimst 12 000 bērnu, kas ir katastrofāli zems rādītājs, jo tajā brīdī, kad Jūsu padevīgais kalps izdomās doties pensijā, kas būs aptuveni pēc 20 gadiem, tad tie 12 000, kas gadā dzimst, tie būs tie, kas gadā veiks sociālās iemaksas, lai es kaut kā varētu "savilkt galus kopā" savās vecumdienās.

 

Šī ir absolūta realitāte, par ko jārunā katram un visur. Mēs dzīvojam šodien, un šodien ir labi, mēs varam izdzīvot, nav neizpārdotu projektu, nav ne bankrotu, ne maksātnespējas, viss izpērkas. Nezinu, uz kā tiek balstīts šis "mega" lielais pieprasījums, kad visi ļoti vēlas pirkt, jo šāda reģistra nav, kas parāda, cik stāv rindā."

 

A. Šmita prezentācija


25.05.2022.

Jaunākie piedāvājumi

Lasīt vairāk >
Izīrē dzīvokli
2 ist., 1 no 6 st., 56 m2
Rīga, Centrs
840 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Pārdod zemi privātajai apbūvei
2 st., 2143 m2
Stopiņu novads, Dreiliņi
85 000 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod māju
10 ist., 3 st., 1100 m2
Garkalnes novads, Sunīši
1 800 000 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod

Rīga, Āgenskalns
110 000 EUR

Twitter

X

Nesen apskatītie objekti

&laqo; »
X

Pārdot vai iznomāt objektu