+371 6736 5555

LETA pēc "ARCO REAL ESTATE" tiešraides: Jauno projektu cenas augs

  • Jauno dzīvojamo ēku projektu cenas augs, jo jauno dzīvokļu piedāvājumu skaits ir ļoti sarucis, piektdien nekustamo īpašumu uzņēmuma "Arco Real Estate" tiešraides pasākumā sacīja uzņēmuma vērtēšanas nodaļas vadītājs Māris Laukalējs.


Viņš stāstīja, ka šogad jauno projektu dzīvokļu cenas augušas par aptuveni 5%, bet līdz gada beigām pieaugums varētu sasniegt 7 - 10 %.

 

Patlaban vidējā darījuma cena jauno projektu dzīvokļiem ir sasniegusi 1580 eiro par kvadrātmetru, taču jauno projektu dzīvokļu vidējā piedāvājuma cena ir augusi no 1700 eiro par kvadrātmetru pavasarī līdz 1900 eiro par kvadrātmetru novembra sākumā.

 

Laukalējs skaidroja, ka vidējā darījuma cena neatspoguļo un nefiksē šī brīža situāciju, jo pārsvarā tie ir rezervācijas līgumi, kas noslēgti pirms pusotra vai diviem gadiem, kad sākusies kāda konkrēta projekta būvniecība.

 

"Skaitlis 1580 eiro par kvadrātmetru vairāk atspoguļo pirms diviem gadiem noslēgtos darījumus, kas tagad pēc mājas nodošanas ekspluatācijā fiksējas zemesgrāmatā. Savukārt piedāvājuma vidējās cenas atspoguļo to, par kādu cenu jauno projektu dzīvokļus piedāvā iegādāties patlaban," sacīja Laukalējs.

 

Viņš skaidroja, ka piedāvājuma cena augs arī turpmāk, jo ļoti daudzos mikrorajonos būtiski sarucis jauno projektu piedāvājumu skaits. Kā piemērus Laukalējs minēja Āgenskalnu, Imantu, kā arī Ziepniekkalnu, kurā jauno projektu piedāvājums sarucis par divām trešdaļām. Novembra sākumā Ziepniekkalnā piedāvājumā ir tikai 17 jauno projektu dzīvokļi, bet Āgenskalnā - deviņi dzīvokļi.

 

"Tas ir ļoti mazs skaits un skaidrs, ka, sekojot piedāvājuma cenai, arī vidējā darījumu cena augs straujāk. Tāpat nevar īsti prognozēt, cik jaunu dzīvokļu nākamgad nonāks tirgū, tāpēc jauno projektu cenu kāpums izraisīs arī sērijveida dzīvokļu cenu kāpumu," piebilda Laukalējs.

 

Viņš arī norādīja, ka jauno projektu dzīvokļu cenu ietekmē arī tas, ka patlaban praktiski vairs nav palikuši projekti, kurus nepabeigtus pārpērk cits attīstītājs un attīsta tālāk. Tāpat cenas ietekmē arī projektu atrašanās vieta un dzīvokļu skaits tajos, piemēram, Āgenskalnā, kur pārsvarā ir mazie projekti ar nelielu dzīvokļu skaitu, vidējā darījumu cena jau pārsniedz 2000 eiro par kvadrātmetru.

 

Avots


13.11.2020.

Jaunākie piedāvājumi

Lasīt vairāk >
Pārdod dzīvokli
5 ist., 4 no 6 st., 177 m2
Rīga, Centrs
325 000 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod zemi privātajai apbūvei
31000 m2
Ķeguma novads, Sala
185 000 EUR
Lasīt vairāk >
Izīrē dzīvokli
3 ist., 5 no 5 st., 178 m2
Rīga, Centrs
3 000 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Izīrē māju
5 ist., 2 st., 190 m2
Mārupes novads, Mārupe
2 500 EUR / mēn.
X

Nesen apskatītie objekti

&laqo; »
X

Pārdot vai iznomāt objektu