Sērijveida dzīvokļu cenu pieaugums norāda uz attīstību

  • Sērijveida dzīvokļu cenas kopš šī gada janvāra pieauga par 0,5 %, savukārt kopš pērnā gada marta tās palielinājās par 1,9 %, norādīts ARCO REAL ESTATE jaunākajā tirgus pārskatā. Uzņēmuma valdes loceklis Māris Laukalējs skaidro, ka sērijveida dzīvokļu cenu pieaugums ir pozitīva nekustamo īpašumu tirgus pazīme, kas liecina par attīstību un kas ir tiešs pirktspējas un banku kreditēšanas uzlabošanās rezultāts.


Uz vispārējā pesimistiskā fona, kas šodien valda nekustamo īpašumu nozarē, augšupejoša cenu korekcija ir pozitīva pazīme,” uzsver M. Laukalējs, norādot, ka iepriekš izskanējušām bažām par sērijveida dzīvokļu cenu lejupslīdi nav pamata, ņemot vērā konstatēto šī gada tendenci – cenu pakāpenisku pieaugumu. Ja 2014. gada pēdējā ceturksnī novērots sērijveida dzīvokļu piedāvājumu skaita būtisks samazinājums, ko izraisīja sezonalitāte, šobrīd tas pat pārsniedz iepriekšējā gada aktīvāko mēnešu rādītājus.

 

Vaicāts, vai minēto segmentu ietekmēja nesen valdošā neskaidrība par “nolikto atslēgu” principa ieviešanu, eksperts atzīst, ka sērijveida dzīvokļi ir vienīgais segments, kuru normatīvo aktu un kreditēšanas nosacījumu izmaiņas ietekmē minimāli, tādēļ, to analizējot, var gūt objektīvu priekšstatu par nekustamo īpašumu tirgu kopumā. Lai iegādātos salīdzinoši lētos sērijveida mājokļus, cilvēkiem bieži vien nav nepieciešams bankas līdzfinansējums, skaidro M. Laukalējs.

 

Plašā sērijveida dzīvokļu piedāvājuma dēļ ARCO REAL ESTATE arī turpmāk neprognozē strauju cenu līmeņa pieaugumu. Lai gan 2015. gada martā vidējā sērijveida dzīvokļu cena paaugstinājās līdz 640 EUR/m² pozīcijai, pieaugošo cenu svārstības raksturojamas kā nebūtiskas.

 

Vislielākais vidējās dzīvokļu 1 m² cenas pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2015. gada sākuma novērots Ķengaragā (+1,7 %; 604 EUR/m²) un Āgenskalnā (+1,7 %; 688 EUR/m²). Arī lielākajā daļā pārējo Rīgas mikrorajonu cenas šajā periodā palielinājās. Cenu līmenis samazinājās Teikā (-1,8 %; 784 EUR/m²), Imantā (-1,4 %; 666 EUR/m²) un Pļavniekos (-0,3 %; 662 EUR/m²).

 

Ar ARCO REAL ESTATE sērijveida dzīvokļu tirgus un citu nekustamo īpašumu segmentu datiem var iepazīties šeit - http://bit.ly/parskati.

 


21.04.2015.

Jaunākie piedāvājumi

Lasīt vairāk >
Izīrē dzīvokli
2 ist., 2 no 5 st., 73 m2
Rīga, Centrs
550 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Izīrē dzīvokli
4 ist., 2 no 5 st., 90 m2
Rīga, Centrs
750 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Pārdod dzīvokli
4 ist., 2 no 6 st., 97 m2
Rīga, Klusais centrs
310 000 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod dzīvokli
2 ist., 3 no 7 st., 51 m2
Rīga, Klusais centrs
162 000 EUR

Twitter

X

Nesen apskatītie objekti

&laqo; »
X

Pārdot vai iznomāt objektu