+371 6736 5555

Sērijveida dzīvokļu tirgū stabilizācija. Vai ilgstoša?

  • Pēdējā mēneša laikā darījumi notiek gan ar salīdzinoši dārgiem dzīvokļiem, gan arī salīdzinoši lētiem dzīvokļiem, kā rezultātā vidējā cena sērijveida dzīvokļiem vairāk atspoguļo tīri matemātisku vērtību, nevis faktisko vidējo dzīvokļu vērtību.


Sērijveida dzīvokļu tirgū stabilizācija. Vai ilgstoša?
 
    2009.gada septembrī, salīdzinājumā ar augusta mēnesi, cenu izmaiņas faktiski nav novērojamas – cenas sērijveida dzīvokļiem Rīgā septembrī samazinājās par 0,2%. Atsevišķos Rīgas rajonos un sēriju segmentos cenas pat ir nedaudz pieaugušas. Ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, īpaši neskaidrību ar nodokļiem, tai skaitā iedzīvotāju progresīvo ienākumu nodokli, neskatoties uz stabilizāciju sērijveida dzīvokļu tirgū, nav objektīvu iemeslu sērijveida dzīvokļu tālākam cenu pieaugumam. Pašreizējās svārstības tirgū drīzāk uzskatāmas par cenu stabilizāciju. Atsevišķos mikrorajonos cenu izmaiņas vispār nav konstatētas. Piedāvājumu skaits ir palicis bez būtiskām izmaiņām salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, kas arī liecina par cenu stabilizāciju. Pēdējā mēneša laikā samazinājies „zemo cenu” piedāvājumu skaits, līdz ar to atsevišķos rajonos vidējā cena ir nedaudz paaugstinājusies. Neskatoties uz kopējo situāciju nekustamā īpašuma tirgū, tomēr vērojama aktivitāte dārgāko dzīvokļu segmentā. Dzīvokļi labo sēriju mājās ar labu novietojumu ēkā, labu telpu apdari joprojām ir pieprasīti un nereti notiek darījumi. Turpinās cenu izlīdzināšanās starp dažādu sēriju dzīvokļiem, kā arī vienistabas dzīvokļiem dažādos mikrorajonos.
    Vidējā sērijveida dzīvokļu cena septembra mēnesī samazinājās līdz 487 EUR/m², tādējādi cenas vidēji ir par 69,9% zemākas nekā 2007.gada 1.jūlijā, kad vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena bija – 1620 EUR/m². Savukārt, salīdzinot ar 2009.gada 1.janvāri, vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena ir samazinājusies par 47,9%.
    ARCO REAL ESTATE apskatītajos mikrorajonos septembra mēnesī vidējā 1 istabas dzīvokļa cena bija 498 EUR/m², un tā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša cenām, ir samazinājusies par 0,2%, 2 istabu sērijveida dzīvokļu vidējā cena bija 496 EUR/m², un tā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša cenām, palikusi bez izmaiņām, 3 istabu dzīvokļa vidējā cena bija 477 EUR/m², salīdzinot ar iepriekšējā mēneša cenām, tā ir samazinājusies par 0,42%, bet 4 istabu dzīvokļa vidējā cena bija 479 EUR/m², un tā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, nav mainījusies.
    Rīgas mikrorajonos salīdzinot 2009.gada septembra cenas ar 2009.gada augusta cenām, vislielākais cenu samazinājums līdzīgi kā jūlija mēnesī bija novērojams Teikā (-1%). Tomēr pārsvarā Rīgā cenas septembra mēneša laikā nav mainījušās.
 
 
Māris Laukalējs, ARCO REAL ESTATE vērtēšanas nodaļas vadītājs, valdes loceklis: „Pēdējā mēneša laikā darījumi notiek gan ar salīdzinoši dārgiem dzīvokļiem (dzīvokļi ar labu apdari un labu atrašanos vietu), gan arī salīdzinoši lētiem dzīvokļiem, kā rezultātā vidējā cena sērijveida dzīvokļiem vairāk atspoguļo tīri matemātisku vērtību, nevis faktisko vidējo dzīvokļu vērtību. Ar vidējas klases dzīvokļiem darījumi notiek ļoti maz. Vidējā cena būtu ļoti atšķirīga, ja skatītos atsevišķi gan pa mikrorajoniem, gan sērijām, gan istabu skaitu.
    Faktiski piedāvājumā ir izzuduši izteikti lēto dzīvokļu piedāvājumi, kas visu laiku bija zem tirgus vidējās cenas, kas liek secināt, ka tuvākajā laikā vidējā tirgus vērtība sērijveida dzīvokļiem nepazemināsies, taču neskaidrā valsts ekonomikas un iedzīvotāju ienākumu tālākā attīstība neliecina par tirgus vērtības pieaugumu tuvākā nākotnē.”
 
 
Papildus informācija apskatāma ARCO REAL ESTATE mājas lapā>>
Septembris, 2009.

07.10.2009.

Jaunākie piedāvājumi

Lasīt vairāk >
Pārdod māju
1 ist., 1 st., 39 m2
Carnikavas novads, Gauja
43 000 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod dzīvokli
2 ist., 9 no 9 st., 52 m2
Rīga, Pļavnieki
60 650 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod māju
3 st., 1127 m2
Jūrmala, Majori
1 490 000 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod māju
3 st., 1140 m2
Jūrmala, Majori
1 490 000 EUR
X

Nesen apskatītie objekti

&laqo; »
X

Pārdot vai iznomāt objektu