Viedoklis par nekustamā īpašuma ienākumu aplikšanu ar nodokli

  • Finanšu ministrija sagatavojusi grozījumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā, kas paredz turpmāk ar nodokli aplikt ienākumus no nekustamā īpašuma pārdošanas.


Tā kā pēdējās dienās aktualizējies jautājums par Finanšu ministrijas sagatavotajiem grozījumiem iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā un bieži tiek jautāts arī Arco Real Estate viedoklis, publicējam savu skatījumu:
 
"Likumdošana kā instruments īpašumu tirgus regulēšanā
Beidzot mūsu valdības vīri pieķērušies šai nozarei. Mazliet žēl, ka likuma izstrāde notiek nekonsultējoties ar nozaru speciālistiem (prese ir vienīgā, kas apzina nozares speciālistu viedokli). Manuprāt, efektīvāk būtu izveidot darba grupu, kur piedalītos nozares speciālisti kā konsultanti.
Pozitīvi ir tas, ka šis likums varētu sakārtot haotisko zemes parcelāciju (sadalīšanu vairākos apbūves gabalos), kuras veic privātpersonas un tā tālāko pārdošanu, kā arī spekulācijas, kur valstij iet garām milzīgas naudas summas nodokļos.
Negatīvi ir tas, ka šis likums var radīt sarežģījumus godīgiem pilsoņiem, pērkot un pārdodot īpašumus tiešām savām vajadzībām. Piemēram, jūs esat nopircis dzīvokli kādā Rīgas dzīvojamā rajonā un ģimenes apstākļu dēļ jūs esat spiests mainīt dzīves vietu. Tajā pašā laikā tirgus cenas ir pieaugušas gan jūsu, gan jaunajam dzīvoklim. Neskatoties uz to, ka pārdodat par dārgāku cenu savu dzīvokli kā iegādes cena, jūs vairs nevarat par atlikušo summu, no kuras esat nomaksājis nodokli 25% apmērā, nopirkt līdzvērtīgu īpašumu.
Negodīgi ir arī tas, ka likumprojekts attiektos uz arī pirms šī likuma stāšanās spēkā dienas nopirktajiem īpašumiem."
 
Viktors Savins, Arco Real Estate Padomes priekšsēdētājs
Rīgā, 2005.gada 14.septembrī

15.09.2005.

Jaunākie piedāvājumi

Lasīt vairāk >
Pārdod dzīvokli
2 ist., 5 no 5 st., 73 m2
Rīga, Centrs
108 000 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod dzīvokli
3 ist., 6 no 6 st., 123 m2
Rīga, Šampēteris
109 000 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod dzīvokli
1 ist., 5 no 5 st., 34 m2
Rīga, Centrs
34 133 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod dzīvokli
1 ist., 5 no 5 st., 48 m2
Rīga, Centrs
49 200 EUR

Twitter

X

Nesen apskatītie objekti

&laqo; »
X

Pārdot vai iznomāt objektu