1.Vācijas-Baltijas investoru forums

  • Septembris, 2004: 2004.gada 16.-19. septembrī Rīgā notika 1.Vācijas - Baltijas investoru forums , kura mērķis ir veicināt starpvalstu biznesa projektu plānošanu un īstenošanu, kā arī tiešas biznesa attiecības starp Vāciju un Baltijas valstīm.


2004.gada 16.-19. septembrī Rīgā notika 1.Vācijas - Baltijas investoru forums, kura mērķis ir veicināt starpvalstu biznesa projektu plānošanu un īstenošanu, kā arī tiešas biznesa attiecības starp Vāciju un Baltijas valstīm. Skatīt foruma web lapu>>
Vācijas-Baltijas Investoru forumā piedalījās vadošo Vācijas uzņēmumu vadītāji un lielākie investori, lai tiktos ar Baltijas valstu pārstāvjiem un pārrunātu potenciālo investīciju ieguldīšanas iespējas dažāda veida nekustamo īpašumu attīstībā. Foruma dalībnieki pievērsās tādām uzņēmējdarbības jomām kā komercplatību attīstība, ražošanas attīstība, tūrisma, vides un infrastruktūras attīstība, viesnīcu biznesa projekti, enerģētikas attīstība un vēja enerģijas izmantošanas projektu attīstība, atkritumu apsaimniekošanas un pārstrādes projekti, kā arī valsts un privātā sektora partnerības projekti.
1.Vācijas- Baltijas investoru forumu organizē nekustamo īpašumu aģentūras Arco Real Estate mātes uzņēmums ARCO VARA kopā ar Vācijas konsultāciju kompāniju GLC Glücksburg Consulting Group, banku NORD/LB Latvija un Vācijas - Baltijas uzņēmumu apvienību DEC Development& Engineering Cooperation.

GLC Glücksburg Consulting Group valdes priekšsēdētājs un ARCO VARA GROUP padomes loceklis Martins Veigels (Martin Weigel) skaidro: “Konsultāciju kompānija GLC Glücksburg Consulting Group strādā Baltijas valstīs kopš pagājušā gada rudens, un esam piedalījušies vairākos nozīmīgos investīciju projektos nekustamā īpašuma attīstībā Latvijā un citās Baltijas valstīs. Daudzi no mūsu biznesa partneriem Vācijā man ir uzdevuši jautājumus par biznesa iespējām Baltijas valstu tirgū. 1.Vācijas-Baltijas investoru forums ievērojami veicinās starpvalstu biznesa attiecības, jo Foruma laikā 40 nozīmīgi investori no Vācijas satiksies ar visu trīs Baltijas valstu vadošajiem uzņēmējiem. Mēs esam pārliecināti, ka šajā forumā tiks atrastas būtiskas idejas jauniem projektiem un tiks izveidotas šo projektu īstenošanai nepieciešamās biznesa attiecības.”

Bankas NORD/LB Latvija prezidents Andris Ozoliņš uzskata: “Vācija ir viena no nozīmīgākajām Latvijas biznesa partnerēm importa un eksporta jomā, turklāt šīs valsts investīcijas dažādu uzņēmumu attīstībā Latvijā ar katru gadu palielinās. Esmu pārliecināts, ka Vācijas- Baltijas investoru forums būs lieliska iespēja satikties vācu investoriem, kas meklē attīstības iespējas Latvijā un citās Baltijas valstīs, ar Baltijas valstīs strādājošu uzņēmumu vadītājiem, kas domā par sava uzņēmuma tālāku attīstību vai jauna biznesa virziena uzsākšanu. Vācijas-Baltijas investoru forums var kļūt par nozīmīgu notikumu ne tikai Latvijas - Vācijas ekonomiskajās attiecībās, bet arī Latvijas ekonomikā, veicinot vācu investīciju piesaisti Latvijā.”

Nekustamo īpašumu aģentūras Arco Real Estate padomes priekšsēdētājs Viktors Savins skaidro: “Vācijas- Baltijas investoru forums ir paredzēts gan kā informācijas apmaiņas seminārs, gan arī kā īpaša iespēja satikties potenciālajiem sadarbības partneriem. Daudziem foruma dalībniekiem šī būs pirmā vizīte Latvijā, kas dos iespēju gan iepazīt pilsētu, gan vietējo uzņēmējdarbības vidi, kas savukārt palielinās iespēju sadarboties ar partneriem Latvijā.”

Vācijas-Baltijas investoru forumā piedalījās vadošie pārstāvji no tādiem nozīmīgiem Vācijas uzņēmumiem kā veselības aprūpes iestāžu grupas DAMP Group, nekustamā īpašuma attīstības un būvniecības kompānijām BPN, NPC un IHB, stratēģisko investoru grupām Orthmann AG un Herzogliche Verwaltung, inženiertehnoloģiju uzņēmuma Hese Environment, nekustamā īpašuma investoru kompānijas DIAG, starptautiskajām mazumtirdzniecības grupām Beate Uhse AG un Globetrotter Outdoor, konsultēšanas un finanšu pakalpojumu grupām Creditreform, TTP AG un I-Bank, investoru kompānijas un kūrortu būvniecības grupas Planet-Haus, kā arī citu nozīmīgu uzņēmumu pārstāvji.

Vācijas nozīmei Latvijas ekonomikā ir raksturīga tendence pieaugt. Vācijas investīciju īpatsvars no kopējā ārvalstu investīciju apjoma Latvijā pieaug ar katru gadu - 2000.gadā tas sastādīja 11.08% no ārvalstu investīciju kopapjoma, bet 2004.gada pirmajā ceturksnī - jau 14,8% no ārvalstu investīciju kopapjoma. Tādējādi 2004.gada pirmajā ceturksnī Vācijas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā sasniegušas jau 294,3 miljonus LVL.

Pašlaik lielākie Vācijas investori Latvijā ir Norddeutsche Landesbank (investīcijas uzņēmumā NORD/LB Latvija), Ruhrgas AG& Preussen Elektra (investīcijas uzņēmumā Latvijas Gāze), Vereins- und Westbank (Vereinsbank Riga), Knauf GmbH (Knauf Marketing Riga), REHO (Hotel de Rome/ Konventhof), un citi.


27.05.2005.

Jaunākie piedāvājumi

Lasīt vairāk >
Pārdod zemi privātajai apbūvei
14500 m2
Ķekavas novads, Odukalns
35 000 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod māju
7 ist., 3 st., 378 m2
Jūrmala, Kauguri
395 000 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod zemi privātajai apbūvei
8733 m2
Ķekavas novads, Saulgoži
15 500 EUR
Lasīt vairāk >
Pārdod māju
2 ist., 1 st., 64 m2
Salaspils novads, Pikalne
56 000 EUR

Twitter

X

Nesen apskatītie objekti

&laqo; »
X

Pārdot vai iznomāt objektu