Jautājumi

Harijs, 01.06.2015 jautāja:

Labdien! Taisos pārdot meža īpašumu. Tā kā tas ir vienīgais īpašums, pārdošanas nodoklis nav jāmaksā. Vēlētos zināt, ar kādām izmaksām (notārs, dokumentācija) man jārēķinās, veicot šo darījumu.


ARCO REAL ESTATE:

“Ar darījumu saistītos izdevumus visbiežāk apmaksā pircējs, nevis pārdevējs, taču puses var vienoties pēc saviem ieskatiem. Lai pārdotu īpašumu, jānoslēdz pirkuma līgums (jurista vai notāra izmaksas par līguma gatavošanu sastāda ap 50 - 80 EUR), jāparaksta pie notāra nostiprinājuma lūgums (izmaksas ap 70 - 90 EUR), kā arī jāapmaksā Zemesgrāmatas nodevas par darījuma reģistrēšanu: kancelejas nodeva 14 - 22 EUR, valsts nodeva 2 % no darījuma summas. Pārdevējam iespējamas papildus izmaksas par meža taksāciju, ja tā nav veikta.”


Aija, 13.05.2015 jautāja:

Labdien! Sakat lūdzu-man pieder dzīvoklis (ir Zemesgrāmata uz mana vārda) un dzīvoklī dzīvoju es ar vīru. Šajā dzīvoklī ir deklarēta arī mana meita, kurai pēc manas un vīra nāves vēlos norakstīt šo dzīvoklī, bet tagad manā dzīvoklī vēlas piedeklarēties arī mana otra meita ar savu meitiņu. Jautājums, vai šī otra meita, kura vēlas tagad piedeklarēties var traucēt norakstīt dzīvokli manai meitai, kura'pie manis ir piedeklarēta jau no 1995.gada?


ARCO REAL ESTATE:

Deklarēšanās netraucē īpašumu pārdot vai dāvināt. Ja esat īpašniece, tad pilntiesīgi varat rīkoties ar īpašumu pēc saviem ieskatiem un Jums nav jārēķinās ar deklarētajām personām, kā arī šīm personām nav nekādu tiesību (ne īpašuma tiesību, ne lietošanas tiesību) attiecībā uz Jūsu dzīvokli. Ja vēlaties, lai par īpašnieci kļūst viena no meitām, īpašumtiesību maiņa jāīsteno ar dāvinājuma līgumu palīdzību. Dokumentus palīdzēs sakārtot jurists vai notārs. Ja savas dzīves laikā dzīvokli meitai neuzdāvināsiet vai citādi nepārreģistrēsiet īpašumtiesības, tad nāves gadījumā mantot varēs gan vīrs, gan visi Jūsu bērni, izņemot gadījumu, ja būsiet sastādījusi testamentu.


Ilze , 20.03.2015 jautāja:

Uz man piederošas zemes atrodas citai personai piederoša māja. Mājas īpašniece bez manas ziņas pārdevusi māju juridiskai personai. Vai viņai uz to bija tiesības, nepiedāvājot man pirmpirkuma tiesības? Vai tāds darījums ir likumīgs?


ARCO REAL ESTATE:

Zemes īpašniekam ir pirmpirkuma tiesības, ja tiek pārdota ēka, kas atrodas uz īpašnieka zemes. Ja pirmpirkuma tiesības netika piedāvātas, tad gada laikā var prasīt izpirkuma tiesības, iesniedzot tiesā prasību un izpērkot šo ēku no pašreizējā īpašnieka ar tādiem pašiem noteikumiem un cenu (pirkuma līgums), kāda bija šim ēkas pircējam.


Janita, 24.04.2015 jautāja:

Sveiki! Vai var ieķīlāt dzīvokli, kurš manā īpašumā nonāks tikai decembrī, bet ir testaments, kur esmu uzradīta kā vienīgā mantiniece un ir jau uzsākts mantojuma kārtošanas process?


ARCO REAL ESTATE:

Ieķīlāt īpašumu var tikai tas, kas ir īpašnieks un kas par tādu ir reģistrēts zemesgrāmatā. Kamēr īpašuma tiesības nav reģistrētas zemesgrāmatā, tikmēr ieķīlāt nevarēs. Protams, sarunas ar banku par aizdevuma kārtošanu var uzsākt jau tagad.


Monta, 24.03.2015 jautāja:

Sveiki!
Mans dzīvoklis piederēja bankai,jo bija hipotekārais kredīts.To nomaksāt bankas noteiktjos laikos nespēju un tagad uzzinu,ka dzīvoklis nesen ir pārdots izsolē.Gribu zināt vai bankai vai tiesu izpildītājai nebija pienākums mani informēt par dzīvokļa pārdošanu?Lai gan dzīvoklī netika dzīvots pāris gadus,tagad jaunie īpašnieki atsakās atdot visu,kas dzīvoklī atrodas.


ARCO REAL ESTATE:

Banka noteikti informēja par hipotekārā līguma darbības pārtraukšanu, kam sekoja tiesas lēmums par piedziņu, savukārt tiesu izpildītājam, kas īstenoja piedziņu, bija jāinformē gan par piedziņas vēršanu uz ieķīlāto īpašumu, gan vērtējumu, gan par izsoli. Tā kā dzīvoklis netika apdzīvots, korespondences saņemšana varēja būt apgrūtināta, taču jāņem vēra, ka tiesu izpildītāja pienākums bija informēt, sūtot paziņojumus uz Jūsu deklarēto dzīvesvietas adresi.


Jaunākie piedāvājumi

Lasīt vairāk >
Izīrē dzīvokli
3 ist., 3 no 5 st., 123 m2
Rīga, Vecrīga
2 250 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Izīrē tirdzniecības telpas
480 m2
Rīga, Centrs
3 000 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Izīrē biroju
111 m2
Rīga, Teika
720 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Izīrē tirdzniecības telpas
26 m2
Rīga, Jugla
416 EUR / mēn.

Twitter

X

Nesen apskatītie objekti

&laqo; »
X

Pārdot vai iznomāt objektu