Smeceres krogs 395 000 EUR

Madonas novads, Mārcienas pag. / Pārdod tirdzniecības telpas 178.41 EUR / m2

ID: 68663 Izmainīts: 14.08.2017.

Pārdod Viesu namu, krogu Smeceres krogs kopā ar restorānu, Mūzikas klubu, baseinu un pirti.

Objekts: trīs nekustamie īpašumi, kuru sastāvā ir trīs zemes vienības kopējā platībā 6,97 ha, un divas ēkas 2 214,7 m2 platībā
Stāvu skaits: 3
Apkures veids: lokālā katlu māja ar cietā (skaidu) kurināmā katlu
Būvniecības gads: ~ 17. gs.
Renovācija: 1994. – 2006. gads

Raksturojums:
Jau 17. gs. Smeceres krogs (jeb Smecerīša krogs) iezīmēts kartē - ceļa posmā starp Bērzauni un Cesvaini, kas šobrīd atrodas ap 150 km no Rīgas autoceļa Pļaviņas-Gulbene 37. kilometrā, 6 km no Madonas.
Apkārtnē vairāki nozīmīgi objekti:
> apskates objekti:
- (20 km) Latvijas augstākais kalns – Gaiziņkalns (311,6 m virs jūras līmeņa),
- (50km) Latvijas lielākais ezers – Lubāns,
- (22 km) viens no ainaviskākajiem ezeriem ar piecām salām - Kāla ezers,
- viens no Latvijas skaistākajiem dārziem - Kalsnavas arboretums,
- divi no Latvijas rezervātiem - Teiču dabas rezervāts (50km) ar lielāko sūnu purvu un
Krustkalnu dabas rezervāts (15 km),
- kā arī sena kulta vieta - Bolēnu avots - un citi, par kuriem pieejama informācija internetā,
piem., www.madona.lv;
> vēsturiskie:
- Cesvaines (15km), Grašu ( 2 km) un Dzelzavas pils,
- Biksēres (10 km), Mārcienas (6 km) un Vestienas muižas, kā arī citas tikpat ievērības
cienīgas vietas;
> aktīvās atpūtas vietas:
- Smeceres sils (4km) – sporta un atpūtas bāze ar distanču slēpošana trasēm,
- Gaiziņkalns, Viešūra kalni (20km) un Reiķa kalns (10 km) ar kalnu slēpošanas trasēm, kā arī Madonas kartinga trase (6 km), Madonas moto trase, pļavu golfs un citi;
> tūrisma, izziņas un informatīvie objekti:
- „Līvi” - kazas siera ražotne,
- Haralda Sīmaņa ērģeļmūzikas koncerti un citi.
Pārdodamā objekta ietvaros ietilpst pieeja Austronītes upei, kas ir unikāls dabas apskates objekts – vieta, kur, saplūstot pazemes avotiem, veidojas upe, kurā mīt savvaļas foreles.

Vēsture
Kroga pamatuzdevums 17. gs. bija atpūtas un naktsmītnes nodrošināšana ceļiniekiem. Vēlāk - 19. gs. sākumā - Smeceres krogs bija vieta, kur pulcējās brīvdomātāji zemnieki. Pirmā pasaules kara laikā šeit patvērumu rada frontes zonā nonākušās bēgļu ģimenes no Kurzemes. Latvijas brīvvalsts laikā krogs bija apkārtējo pulcēšanās vieta, kura renesansi piedzīvoja īpaši trīsdesmitajos gados, kad uz netālues ošajām sliedēm sāka piestāt vilcieni no Rīgas ar slēpotajiem, kas Smeceres krogā baudīja brīvdienu atpūtu un maltīti. Otrā pasaules kara gados nodega visas saimniecības ēkas, tika sabojāts arī kroga jumts. Smeceres kroga īpašumos 60. gados Voldemārs Pūce uzņēma filmu "Mērnieku laiki”, kuras pamatā izmantots brāļu Kaudzīšu tāda paša nosaukuma romāns. Tad krogs pārdzīvoja vietējā kolhoza laikus, kad tika izmantots kā minerālmēslu novietne, līdz tika atjaunots 1994. gadā, renovēts un vairākās kārtās pārbūvēts, kamēr ieguva pašreizējo veidolu. Atšķirībā no citām līdzās esošām vietām Smeceres krogs ir izdzīvojis laikmetu, būdams par vēsturisku notikumu neatņemamu sastāvdaļu. Par kroga pastāvēšanas spēju liecina simtgadīgs ozols tā pagalmā, ko par piemiņu savas meitas piedzimšanai savulaik iestādīja krodzinieks O. Grebstelis, kas līdz šim brīdim sargā savu krogu un tā saimi.
Video: http://ej.uz/Smeceres_krogs_summer
http://ej.uz/smeceres_krogs_winter_HD

Darījuma veids: Pārdod
Īpašuma tips: Tirdzniecības telpas
Platība (m2): 2214
Stāvu skaits: 2
- Autostāvvieta
Guntis Kanenbergs
Nodaļas vadītājs Mobilais: +371 2863 2211
Tālrunis: +371 6707 9219
E-pasts: guntis.kanenbergs@arcoreal.lv Apskatīt profilu >
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!
Karte
Ielas skats

Finansējums

 1. Kādā valūtā labāk ņemt kredītu?

  Kredīta valūtu vēlams pieskaņot Jūsu ienākumu valūtai. Kredīts citā valūtā saistās ar valūtas risku - valūtas kursa svārstību gadījumā pastāv iespēja, ka nākotnē Jūsu kredīta summa, konvertējot uz latiem, varētu būtiski palielināties. Piemēram, gadsimtu ilga pieredze Somijā un Zviedrijā liecina, ka daudzi kredīta ņēmēji, palielinoties dolāra kursam pret vietējām valūtām, nespēja segt kredītus un tāpēc zaudēja savus īpašumus. Turklāt ik mēnesi Jūs zaudēsiet daļu naudas, veicot naudas konvertāciju.

  Atbildes sagatavoja   Nordea

 2. Kāds ir kredīta termiņš?

  Kredīta termiņš ir no 1 līdz 40 gadiem.

  Atbildes sagatavoja   Nordea

 3. Kāds ir kredīta apjoms?

  Ja vēlaties ņemt kredītu, piemēram, dzīvokļa remontam, tad varat saņemt līdz 85% no tā vērtības (bez papildu naudas ieguldījuma). Tāpat, ja esat nolēmuši būvēt, jūs varat saņemt kredītu līdz 85% no nekustamā īpašuma tirgus nākotnes vērtības - tā ir īpašuma vērtība pēc būvniecības darbu pabeigšanas. Šajā gadījumā kredīts tiks izmaksāts pa daļām atbilstoši būvniecības gaitai.

   

  Būvniecības gadījumos, remonts ir iespējams saņemt kredītu līdz 75% no nākotnes vērtības.

   

   

  Atbildes sagatavoja   Nordea

 4. Kāda būs man piemērotā procentu likme?

  Procentu likme ir atkarīga no daudziem faktoriem: izvēlētās valūtas, starpbanku likmes termiņa, vai likme ir mainīga vai fiksēta, kredīta apmēra, jūsu ienākumiem, termiņa u.c.

  Atbildes sagatavoja   Nordea

 5. Kādiem jābūt ienākumiem, lai varētu saņemt kredītu?

  Ikmēneša kredīta maksājums nedrīkst pārsniegt 35% no kredīta ņēmēju mēneša ienākumiem. Tiek ņemti vērā arī pārējo ģimenes locekļu un līdzaizņēmēju ienākumi.

  Nordea šobrīd piedāvā 40%.

  Atbildes sagatavoja   Nordea

 6. Kā notiek kredīta atmaksa?

  Parasti kredīta atmaksa tiek veikta katru mēnesi. Gadījumā, ja jūs vēlaties veikt lielāku pirkumu vai doties atvaļinājumā, Nordea bankas klientiem ir iespējams pieteikties "kredīta brīvdienām" un vienreiz gadā atlikt kredīta pamatsummas atmaksu.

  Atbildes sagatavoja   Nordea

 7. Kas ir RIGIBOR, LIBOR un EURIBOR?

  RIGIBOR ir starpbanku likme - aritmētiskais vidējais, kas veidojas vairākām lielākajām Latvijas bankām kotējot procentu likmes. Tā tiek noteikta katru dienu uz zināmu termiņu, piemēram, 1 nedēļa, 1 mēnesis, 3 mēneši, utt. LIBOR un EURIBOR arī ir starpbanku likmes; tās tiek noteiktas Londonas Banku Asociācijā un Eiropas Centrālajā Bankā. Šīs starpbanku likmes atspoguļo objektīvu naudas cenu tirgū.

   

  Starpbanku likmes visiem klientiem Latvijā ir vienādas.

  Atbildes sagatavoja   Nordea

 8. Vai kā nodrošinājums kredītam var kalpot arī cits īpašums?

  Jā. Īpaši tajos gadījumos, kad tirgus vērtība remontējamam vai pērkamam īpašumam ir zemāka nekā kredīta summu.

  Atbildes sagatavoja   Nordea

 9. Ko darīt, ja mājsaimniecībai ir samazinājušies ienākumi un tas var radīt problēmas ar kredīta atmaksu?

  Neatkarīgi no iemesla, kādēļ Jūsu ienākumi samazinās, Jums par to ir jāinformē banka. Īpaši tajos gadījumos, ja pastāv iespēja, ka varētu rasties problēmas ar savlaicīgu kredīta ikmēneša maksājumu veikšanu. Banka Jums piedāvās vislabāko iespēju atrisināt radušos situāciju. Ir vairāki varianti - gan samazināt, gan atlikt ikmēneša kredīta maksājumus. Jums atliek vien godprātīgi norādīt savu finanšu situāciju, lai kopīgi rastu vispiemērotāko risinājumu. Banka ir ieinteresēta palīdzēt klientam, lai sadarbība būtu veiksmīga un nevienai no pusēm nerastos zaudējumi, jo kredīta parāds nav izdevīgs ne tikai klientam, bet arī bankai.

   

  Mājokļa kredīta maksājuma kavējuma gadījumā banka Jums piedāvā vairākus risinājumus, lai atvieglotu šī brīža finansiālo situāciju. Risinājumu klāsts ir ļoti plašs – parāda kapitalizācija, atmaksas termiņa pagarināšana, pamatsummas maksājuma atlikšana vai samazināšana uz laiku, procentu maksājumu samazināšana. Katrs no šiem risinājumiem samazina Jūsu pašreizējo kredīta ikmēneša maksājumu, taču jārēķinās ar to, ka maksājot mazāk šodien, būs jāmaksā vairāk nākotnē.

   

  Katrs gadījums ir individuāls, tādēļ lēmums par piemērotāko risinājumu Jums ir jāpieņem kopīgi ar banku.Finanšu pārvaldīšanā vajadzīga pilnīga pārliecība, tādēļ vismazākās šaubas labāk kliedēt uzreiz, konsultējoties ar Jūsu finanšu konsultantu bankā.

  Atbildes sagatavoja   Nordea

 10. Kas notiek, ja klients kredītu atmaksas grūtību gadījumos nevēršas bankā?

  Ja finansiālu grūtību gadījumos Jūs neinformējat banku, tas nozīmē, ka Jums jārēķinās ar soda naudas maksājumiem par kavētajām dienām, mazāk pretimnākošu bankas attieksmi un visbeidzot galējā situācijā divu līdz sešu mēnešu laikā tiks uzsākts tiesas process par īpašuma atsavināšanu. Līdz ar to Jums būs jāsedz tiesas izdevumi, nekustamā īpašuma pārdošanas summa un kredītsaistību starpība nākotnē, ja īpašumu neizdodas pārdot par kredīta summu. Turklāt informācija par Jūsu kavēto kredīta maksājumu tiks iekļauta Latvijas Bankas Kredītu reģistrā. Tātad izvairīšanās no sadarbības ar banku Jums radīs gan nopietnus finansiālus zaudējumus, gan apgrūtinās finanšu darījumu kārtošanu nākotnē.

   

  Atbildes sagatavoja   Nordea

Jaunākie piedāvājumi

Lasīt vairāk >
Pārdod dzīvokli
2 ist., 3 no 10 st., 61 m2
Salaspils novads, Salaspils pilsēta
54 200 EUR
Lasīt vairāk >
Izīrē noliktavu
1 st., 336 m2
Mārupes novads, Mārupe
1 679 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Izīrē noliktavu
1 st., 1293 m2
Mārupes novads, Mārupe
4 523 EUR / mēn.
Lasīt vairāk >
Izīrē biroju
2 st., 1366 m2
Rīga, Čiekurkalns
3 800 EUR / mēn.

Twitter

X

Nesen apskatītie objekti

&laqo; »
X

Pārdot vai iznomāt objektu